DURDU GÜRDAL HAYVANCILIK AR-GE MERKEZİ (BÜYÜKBAŞ SÜT VE BESİ İŞLETMESİ)Büyükbaş süt ve besi işletmemiz, yeni yem çeşitlerinin araştırılması, hayvan bakım, besleme, sağlık, genel yönetim gibi konularda bilimsel çalışmalar eşliğinde, hayvancılığa yön vermek amacı ile kurucumuzun adını taşıyan ‘’ Durdu Gürdal Hayvancılık Araştırma ve Geliştirme Merkezi’’ olarak 2012 Yılında Kahramanmaraş’ta AB onay belgelerini hak ederek, hastalıktan ari bir işletme olarak kurulmuştur.

150.000 metrekare arazi üzerinde kurulmuş olan işletmemizde sağılır sığırlar, buzağılar, düveler ve besi danaları mevcuttur. Kendi işletmemizde kullanmış olduğumuz yonca, mısır silajı ve fiğ gibi kaba yem kaynaklarımızda işletmemiz tarafından üretilerek kullanılmaktadır.

Ar-ge merkezimizde, sektörde uzun yıllar tecrübeler edinmiş olan Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim arkadaşlarımızın eşliğinde, fabrikamızda yaptığımız veya yeni geliştirdiğimiz yemlerimizi öncelikle çiftliğimizde deneyerek, süt ve besi performansları, hayvan sağlığı, besleme yöntemleri gibi konuların araştırmasını yaptıktan sonra üreticilerimizin kullanımına sunuyoruz. Çiftliğimizde bulunan süt sığırlarından toplam bakteri, somatik hücre ve aflatoksin miktarları ölçülerek, sütlerimizi AB standartlarına göre üretiyoruz.  Çiftliğimizde ağırlıklı olarak bulunan Holstein sığır ırklarının süt ve besi performansları ölçülerek, kaliteden ödün vermeden, geliştirilen yemler ile daha yüksek seviyelerde süt verimi ve sağlıklı hayvanlar elde edilmesini hedefliyoruz.

Gürdal Yem
1977


Başlıyoruz


Kurucumuz Hacı Mustafa Gürdal öncülüğünde 40 yıllık hikayemiz, Kahramanmaraş'ta hammadde ve yem bayiliği ile başlangıç yapmıştır...


1997


Üretme Zamanı


İkinci neslin baş aktörü Durdu Gürdal’ın girişimcilik ruhu ile tüccarlıktan sanayiciliğe ilk adım atan Gürdal Yem, yem fabrikasını açarak üretime başlamıştır...


2013


Durdu Gürdal Hayvancılık Ar-Ge Merkezi Kuruldu


2013 yılında girişimcilik ve doğruyu yapma arzusu ile büyükbaş AR-GE çiftliğinde üretimi yapılan yemlerin kalite ve besleme açısından araştırma ve uygulamaları yapılarak üreticilere yeni bir deneyim sunulmaya başlanmıştır.


2014


Yem ve Hammadde Analiz Laboratuvarı Kuruldu


AR-GE faaliyetleri kapsamında 2014 yılında hayvancılıkta kullanılan hammaddeler ve yemlerin analizlerine yönelik üretim merkezinde çok yönlü bir laboratuvar kurulmuştur.


2016


Tam Yağlı Soya Üretimi (Full Fat) Başladı


Bu yıl AR-GE araştırmalarına ve hayvancılıkla ilgili çeşitli üretim alanlarına yatırımlarını devam ettiren Gürdal Yem, ‘Tam Yağlı Soya Üretim Tesisi’ kurmuştur...


2017


Balık Yemi Üretimi Başladı


2017 yılının başında büyük bir projeye daha imza atmış olan Gürdal Yem, balık yemi üretim tesisini faaliyete geçirerek, ithalat ve ihracat ile ülke ekonomisine daha fazla katkı sunmaya hızla devam edecektir.


Copyright GÜRDAL YEM © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır...